Skautská vděčnost br. Jiřímu Grygarovi

aneb "hvězdné" zářijové zasedání ORJ Prahy 2.

K naší radosti se dostavil br. Dřímal, civilním jménem Jiří Grygar.

Pozvali jsme jej, abychom mu předali vyznamenání skautské vděčnosti a předali skautský šátek ke 100.letům. Br. Dřímal vstoupil do Junáka velmi brzo po skončení II. sv. války, v roce 1945 v Brně, kde byl vlčetem 40. oddílu, viz obrázek.-za povšimnutí stojí zejména podpisy na legitimaci:-)

Br. Dřímal si pro nás připravil krátkou přednášku "Pohledů do nebe" a svým nenapodobitelným rétorickým podáním komentoval historii i současnost lidské existence na Zemi. Jako skauti známe souhvězdí, máme rádi hvězdnou oblohu, ale že vesmír je takhle krásný, to jsme netušili.

V průběhu večera přítomní čím dál více propadali barevnosti a nádheře vesmíru.

Br. Dřímal zmínil úspěchy českých vědců ve výzkumu a účast České republiky v projektech. Vzpomněl také významné vědce, ze svého oboru, kteří jsou skauti.

Zástupci jednotlivých oddílů a středisek na Praze 2 si připravili fotografie a krátké komentáře k letním táborům, roverské akci ve Finsku a středoevropské konferenci ISFG v Plzni.

Podívejte se na další fotografie.

Odkazy, kde můžete najít další informace:

Článek od br. Kamzíka-Vladislava Jecha, zde.

Bratru Jiřímu Grygarovi udělena medaile skautské vděčnosti.

Zdroj krizovatka.skaut.cz

Rozhovor s Jiřím Grygarem. Zdroj ceskatelevize.cz

Pozvánka na Středku 2018

Středisková výprava: víkend 25. – 27. května 2018

Blíží se střediskový SPORTOVNÍ DEN 2018

Sportovní den se bude konat opět na louce v Braníku – termín: neděle 22. dubna 2018, MAPA

u loděnice skautů z Modřan, po celý den, cca od 10 do 16 – 17 hodin.

Naše oddíly hledaly strašidla

Oddíly našeho střediska se tradičně začátkem ledna 2018 účastnily šifrovacího a orientačního závodu Prahou plnou strašidel.

Středka 2017 - Na Dědku

Středisková výprava v Rožmitále pod Třemšínem v hájovně Na Dědku

V dubnu se uskutečnil sportovní den

V dubnu se uskutečnil dlouho očekávaný Sportovní den. Počasí se nám naštěstí umoudřilo, takže většinou svítilo sluníčko s občasnými poryvy větru. Přijeli lidé ze všech oddílů a po nástupu jsme si řekli, co nás čeká.