Drakiáda

Na Křížku létali vzduchem dráčci.

První říjnový víkend létali vzduchem draci, dráčci a dračice, které si vyrobili skauti a skautky z našeho střediska.

Jako každý rok se oddíly našeho střediska utkaly v pouštění vlastnoručně vyrobených draků - každá družinky měla vlastního draka. počasí nám letos vyšlo parádně -svítilo sluníčko a foukal vítr. Po první disciplíně - estetika jsme začali s vlastním létáním. všechny nás to moc bavilo, i když zdravotní stav některých draků se po několikanásobném pádu z nebe znatelně zhoršoval, až někteří dráčci skončili úplně. Další částí programu byly společné hry. A potom následovalo vyhlášení - vítězem letošní drakiády byli kluci s drakem (doplnit název). cena pro vítěze nám všem moc chutnala - velký perníkový dort, který byl krásně barevně ozdobený v dračím stylu.

Fotogalerie: http://picasaweb.google.com/arcuspraha2/ARCUS_101017_drakiada_verka

Pozvánka na Středku 2018

Středisková výprava: víkend 25. – 27. května 2018

Blíží se střediskový SPORTOVNÍ DEN 2018

Sportovní den se bude konat opět na louce v Braníku – termín: neděle 22. dubna 2018, MAPA

u loděnice skautů z Modřan, po celý den, cca od 10 do 16 – 17 hodin.

Naše oddíly hledaly strašidla

Oddíly našeho střediska se tradičně začátkem ledna 2018 účastnily šifrovacího a orientačního závodu Prahou plnou strašidel.

Středka 2017 - Na Dědku

Středisková výprava v Rožmitále pod Třemšínem v hájovně Na Dědku

V dubnu se uskutečnil sportovní den

V dubnu se uskutečnil dlouho očekávaný Sportovní den. Počasí se nám naštěstí umoudřilo, takže většinou svítilo sluníčko s občasnými poryvy větru. Přijeli lidé ze všech oddílů a po nástupu jsme si řekli, co nás čeká.