Máme novou klubovnu

společně pro oddíl Velká Medvědice a oddíl Rysové.

Zatím máme tedy nové prostory, ale už se těšíme, až společnými silami vybudujeme novou klubovnu!

Budeme se stěhovat, protože u obou našich oddílů vyprší nájemní smlouvy. Díky úsilí zejména Slimáka máme novou smlouvy na prostory od MČ Praha 3, které tímto děkujeme. V podstatě se budeme stěhovat jenom přes náměstí :-).

Nové prostory jsou suché, v polosuterénu, s dvojitými okny, teplou vodu a ústředním topením, z čehož jsme nadšeni.

Abychom se mohli nastěhovat, bude potřeba spousta dobrovolné práce, volného času, shánění vybavení, přestěhování a také peněz.

Proto jsme se zapojili do akce 72 hodin dobrovolné práce https://www.72hodin.cz/2016/projekty/72-hodin-pro-klubovnu-premyslovska abychom soustředili síly na jeden termín. Doufáme, že do té doby stihne zedník vyzdít futra, elektrikář zapojit rozvody a získáme více klíčů od klubovny,...-)

Nebojte, my také nezahálíme a popoháníme umístění elektroměru, zedníka slíbeného od MČ Praha 3, vyřizujeme nezbytné formality a do toho všeho připravujeme program pro jednotlivé oddíly.

S čím nám můžeš pomoci?

- přijít na 1. pracovní brigádu v termínu 14.-16. 10.2016 kde budeme zejména oškrabovat a opravovat zdi, natírat zdi, trubky, rámy dveří, ...)

- nabídnout pomoc s odbornými pracemi (zprovoznění elektřiny, odpadů, zařídit skladové regály, výměna dveří, stropních podhledů, úprava kuchyňky a toalety, výměna podlahové krytiny, obložení zdí, ...)

- pomoci s odvozem starého materiálu do sběrných dvorů nebo naopak přivezení nového vybavení

- sehnat nebo darovat vhodné vybavení do klubovny, zkuste nám jej nabídnout (něco máme, ale již je to většinou staré)

- finanční pomocí (budeme kupovat nové věci)

Co za to můžeš očekávat?

- odměnou nám všem budiž dobrý pocit z dobře vykonané práce

- slavnostní otevření klubovny s občerstvením

- pravidelné setkání, na které bude zváni

- pokud jsi bývalý člen/členka, tak setkání se starými i známými :-)

Díky abychom neměli družinovky pod širým nebem:-)

za středisko Arcus

30. září 2016

Věra Filipcová - Věrka

Pozvánka na Středku 2018

Středisková výprava: víkend 25. – 27. května 2018

Blíží se střediskový SPORTOVNÍ DEN 2018

Sportovní den se bude konat opět na louce v Braníku – termín: neděle 22. dubna 2018, MAPA

u loděnice skautů z Modřan, po celý den, cca od 10 do 16 – 17 hodin.

Naše oddíly hledaly strašidla

Oddíly našeho střediska se tradičně začátkem ledna 2018 účastnily šifrovacího a orientačního závodu Prahou plnou strašidel.

Středka 2017 - Na Dědku

Středisková výprava v Rožmitále pod Třemšínem v hájovně Na Dědku

V dubnu se uskutečnil sportovní den

V dubnu se uskutečnil dlouho očekávaný Sportovní den. Počasí se nám naštěstí umoudřilo, takže většinou svítilo sluníčko s občasnými poryvy větru. Přijeli lidé ze všech oddílů a po nástupu jsme si řekli, co nás čeká.