Středka 2017 - Na Dědku

Středisková výprava v Rožmitále pod Třemšínem v hájovně Na Dědku

 

 

Ve dnech 19. - 21. 5. se konala středisková výprava na jihu Čech, které se zúčastnili členové oddílů Potkani, Rysové a Velká Medvědice. Cílem této výpravy bylo připomenout a zároveň uctít hrdinství partyzánů, jenž bojovali proti německé velmoci během 2. světové války.

A nejen to bylo náplní akce, ale účastníci si mohli přiblížit a přímo vyzkoušet činnosti samotných partyzánů. Proto samotné skautíky, jenž byli rozdělení do skupin, potkalo několik úkolů či soutěží. Během nich si vyzkoušeli, jak umí být nenápadní, ostražití a soběstační. Právě tyto vlastnosti dělaly partyzány méně zranitelné a tím více úspěšné v jejich misích.

Sobotní noc také byla zkouškou našich skautíků, kdy po skupinkách musely ujít nějakou tu dáli bez použití světel a dojít zdárně k jednomu pomníku, připomínajícímu právě hrdinské činy samotných partyzánů.

Po celý víkend bylo větrno. Kdo ví, třeba byl záměr větříku připomenout hrůzostrašné chvíle během bojů partyzánů se západním zlem.

Čest partyzánům za jejich hrdinství.

Více fotek zde a zde.

20. června 2017

Čárka – Marek Bednařík

Středka 2017 - Na Dědku

Středisková výprava v Rožmitále pod Třemšínem v hájovně Na Dědku

 

 
V dubnu se uskutečnil sportovní den

V dubnu se uskutečnil dlouho očekávaný Sportovní den. Počasí se nám naštěstí umoudřilo, takže většinou svítilo sluníčko s občasnými poryvy větru. Přijeli lidé ze všech oddílů a po nástupu jsme si řekli, co nás čeká.

 
Středisková výprava se blíží

Na střediskovou výpravu vyjíždíme již tento pátek!

Stáhněte si informace k výpravě.

Už se všichni moc těšíme :)

 
V sobotu jsme škrábali omítky

oklepávali zdi, malovali, sádrovali a ...

 
Nad Vypichem létali naši dráčci

které jsme si sami ručně vyrobili na schůzkách

Login
close