Masopustní taškařice v zoo

se nám velmi líbila, masky jsme měli krásné,

 

Příprava na masopustní akci začala už ve středu na schůzce, kde jsme si vyráběli masky s pomocí novin lepených na balónky. Všechny nás to bavilo a po schůzce si každý z nás odnášel svoji budoucí masku. Po zaschnutí ji bylo potřeba nabarvit a upravit.

Svoji masku jsme si přinesli v neděli na Masopust pořádaný v pražské zoo. Ovšem cestou jsme si odskočili ještě do Národního technického muzea. Shlédli jsme kola, motorky a lodě. Interaktivní expozice se nám velmi líbily - měření času, tiskařství, kamery, astronautika i technika v domácnosti.

Čas nám tak rychle plynul, že jsem se ani neohlédli a už jsme spěchali do zoo. Na začátku probíhal žonglérský workshop, uvnitř výroba papírových zvířecích mase a malování na obličej. My jsme tedy měli chvilku se naobědvat a převléci do vlastních kostýmů. A jak nám to slušelo můžete vidět na fotografiie.

Spolu s dlouhým průvodem nejrůznějších postav jsme vyrazili přes Vodní svět až do Dětské zoo, tam nás čekalo focení s klauny a hudební vystoupení. Vrátili jsme se zpátky, odložili masky a šli se podívat za zvířaty. Jednotlivé herní dvojice, během trasy, hledali odpovědi kolem zvířat a dalších azjímavých staveb v zahradě. Od lachtanů jsme šli přes tučňáky a tapíry k maskám Hanumána. Dále jsme šli přes gaviály, k velkým želvám, velemlokům a šelmám. U šelmince jsme zkoušeli svoji rychlost na radaru, který porovnal naši rychlost s rychlostí zvířat.

 

Někdo běžel jako myš, jiný třeba jako zebra.

Konec naší cesty po zoo bylo na oblíbeném hřišti Bororo, hodně jsme si užívali a tak jsme zapomněli na čas, čili jsme na autobus zpět ke klubovně museli běžet. V autobuse jsme si ještě rozdali pracovní listy z technického muzea, upomínku na zoo a ti, kteří si přinesli dokončenou masku z domova, tak ještě zvláštní cenu.

14.února 2016, Jan Petera - Slimák

Středisková výprava – skautské století

25. – 27. 5. 2018

Pátek byl den začátku střediskové výpravy, kdy se vlčata, světlušky a skauti z našeho střediska mohli navzájem poznat.

 

 
Betlémské světlo 2018

22. 12. 2018

Malý plamínek, tento novodobý symbol Vánoc, jenž svou silou spojuje mnohá srdce, vám budeme předávat…

 

 
Rysové slavili Vánoce

Oddílový vánoční víkend Rysů Poslední víkend před Štědrým dnem nás čekala tradiční akce – vánoční výprava spojená s nadílkou u stromečku a...

 

 
Přidej se k nám!

166. smečka vlčat Rysové přijme do svých řad několik nových chlapců ve věku 6-12let.

 
Co se děje na táboře Rysů?

Čtěte dále a dozvíte se více.

Login
close