Na výlet s rodiči? No jasně!

Putovali jsme za panem Ondřejem z Dubé a Zlenic.

 

 

Tuto krásnou a sluncem zalitou sobotu, 21. května jsme vyrazili na výlet s rodiči našich členů. Celkem nás vyrazilo 20 děti s rodiči, 3 vedoucí, 2 psy a 1 kočárek:-).


Od klubovny jsme vyrazili pěšky na Hlavní nádraží, kde nás čekala Sova s jízdenkami. Díky tomu, nám neujel vlak a my jsme si našli hezké místa v příměstském slonu(elefant). Během cesty jsme se seznámili během hry "Co máme společného".

V Senohrabech jsme si vytvořili 4 týmy, abychom pod hotelem Hrušov splnili hned ten první. Skládali jsme legendu o sirotkovi, jak se dostal na hrad Zlenice a jak zde našel svého strýce. Jednotlivé části zprávy hledali hráči, kteří byli svázaní do dvojic. Části zprávy, rozmístěné v terénu se lišili barvou, která celému družstvu zůstala v názvu po celý den.

 

Za vítězství v etapě přináležel každému týmu určitý počet mincí, ten se sčítal. Dále jsme se všichni vydali po stopách sirotka a cestou zkoušely, jaké by to mohlo být, když jsi sám uprostřed středověku. Hráli jsme turnaj v hodu pařezem do dálky, přetahování, hledali jsme ukrytý poklad, svazovali dlouhý provaz na vytažení předmětu z rokle, či nabírali sirotkovi vodu z řeky.

Řeku jsme překonali přívozem a přes Zlenice zamířili na vlak do Čtyřkol. Na závěr putování přinesl posel z Dubé zprávu příštím generacím. Každý tým dostal malou odměnu a pamětní kartičku.

 

Těšíme se na podobnou akci v příštím roce!

Odkaz na fotogalerii.

22.5.2016, za oddíl Rysové

Jan Petera - Slimák

 

Rysové slavili Vánoce

Oddílový vánoční víkend Rysů Poslední víkend před Štědrým dnem nás čekala tradiční akce – vánoční výprava spojená s nadílkou u stromečku a...

 

 
Přidej se k nám!

166. smečka vlčat Rysové přijme do svých řad několik nových chlapců ve věku 6-12let.

 
Co se děje na táboře Rysů?

Čtěte dále a dozvíte se více.

 
Na výlet s rodiči? No jasně!

Putovali jsme za panem Ondřejem z Dubé a Zlenic.

 
Pochopil jsem jakou cenu má přátelství

říká Michal Lukeš, bývalý člen Rysů a generální ředitel Národního muzea

Login
close