Na výlet s rodiči? No jasně!

Putovali jsme za panem Ondřejem z Dubé a Zlenic.

 

 

Tuto krásnou a sluncem zalitou sobotu, 21. května jsme vyrazili na výlet s rodiči našich členů. Celkem nás vyrazilo 20 děti s rodiči, 3 vedoucí, 2 psy a 1 kočárek:-).


Od klubovny jsme vyrazili pěšky na Hlavní nádraží, kde nás čekala Sova s jízdenkami. Díky tomu, nám neujel vlak a my jsme si našli hezké místa v příměstském slonu(elefant). Během cesty jsme se seznámili během hry "Co máme společného".

V Senohrabech jsme si vytvořili 4 týmy, abychom pod hotelem Hrušov splnili hned ten první. Skládali jsme legendu o sirotkovi, jak se dostal na hrad Zlenice a jak zde našel svého strýce. Jednotlivé části zprávy hledali hráči, kteří byli svázaní do dvojic. Části zprávy, rozmístěné v terénu se lišili barvou, která celému družstvu zůstala v názvu po celý den.

 

Za vítězství v etapě přináležel každému týmu určitý počet mincí, ten se sčítal. Dále jsme se všichni vydali po stopách sirotka a cestou zkoušely, jaké by to mohlo být, když jsi sám uprostřed středověku. Hráli jsme turnaj v hodu pařezem do dálky, přetahování, hledali jsme ukrytý poklad, svazovali dlouhý provaz na vytažení předmětu z rokle, či nabírali sirotkovi vodu z řeky.

Řeku jsme překonali přívozem a přes Zlenice zamířili na vlak do Čtyřkol. Na závěr putování přinesl posel z Dubé zprávu příštím generacím. Každý tým dostal malou odměnu a pamětní kartičku.

 

Těšíme se na podobnou akci v příštím roce!

Odkaz na fotogalerii.

22.5.2016, za oddíl Rysové

Jan Petera - Slimák

 

Středisková výprava – skautské století

25. – 27. 5. 2018

Pátek byl den začátku střediskové výpravy, kdy se vlčata, světlušky a skauti z našeho střediska mohli navzájem poznat.

 

 
Betlémské světlo 2018

22. 12. 2018

Malý plamínek, tento novodobý symbol Vánoc, jenž svou silou spojuje mnohá srdce, vám budeme předávat…

 

 
Rysové slavili Vánoce

Oddílový vánoční víkend Rysů Poslední víkend před Štědrým dnem nás čekala tradiční akce – vánoční výprava spojená s nadílkou u stromečku a...

 

 
Přidej se k nám!

166. smečka vlčat Rysové přijme do svých řad několik nových chlapců ve věku 6-12let.

 
Co se děje na táboře Rysů?

Čtěte dále a dozvíte se více.

Login
close