Středisková výprava – skautské století

25. – 27. 5. 2018

Pátek byl den začátku střediskové výpravy, kdy se vlčata, světlušky a skauti z našeho střediska mohli navzájem poznat.

 

Děti přijely z různých koutů ČR do Pardubic a tam se setkaly a jely společně do Slatiňan. Tam se ještě připojily děti z Hradce. A pak šly pěšky asi 5 km s batohem na táborovou základnu Šiškovice. Některé děti šly pomalu a některé děti chodily jak formule . Na základně postavili stany a už se pomalinku stmívalo.

 

 

Ráno byla rozcvička všech oddílu, a to Rysů, ZHSK, Velké Medvědice a Potkanů. Po rozcvičce následovala snídaně a rozdělení účastníků do skupin. Takže skupiny byly smíchané ze všech oddílů a jejich cílem bylo poznat se navzájem. První dopolední hra byla turistika s několika stanovištěmi s úkoly. Některé skupiny zabloudily a naštěstí našly svou správnou cestu pomocí mapy. Chodily sami s mapami a poradily si svými šikovnými hlavičkami.

 

 

Po návratu následovala další hra – bitva o vlajky. Každá skupina musela sebrat jiné skupině vlajku. Když někdo potkal soupeře, tak se neházelo papírovým míčkem, ale rozhodovalo se stříháním (známá hra kámen, nůžky, papír). Po návratu z bitvy následovala večeře – opékání špekáčku a cvičení na večerní vystoupení. Naším tématem bylo skautské století a každý povyprávěl jak vznikl jejich oddíl. Po cvičení si děti oblékly kroj, stály hezky v řadách a šly pomalu k ohništi. Oheň hezky plápolal a začaly hrát písničky a pak následovalo i vystoupení oddílů.

 

 

V neděli ráno byla poslední rozcvička a nikomu se nechtělo. Ale našli jsme sílu jít na rozcvičku. Po rozcvičce nás čekalo balení stanů a poslední hra. Hra měla připomenout, jak kdysi dávno skauti zvládali běžné situace, to je usušit oblečení, poznat a poskládat z rostlin skautské logo, vozit trakař s překážkou, rozdělat oheň a uvařit jídlo, postavit stan po staru.

 

 

Po skončení hry byl oběd a šlo se pěšky cca 5 km na vlak. U zastávky vedoucí vyhlašovali vítěze a rozdávali odměny a jelo se domů.

 

 

Více fotek zde.

17. června 2018

Žiry, oddíl Potkani

Středisková výprava – skautské století

25. – 27. 5. 2018

Pátek byl den začátku střediskové výpravy, kdy se vlčata, světlušky a skauti z našeho střediska mohli navzájem poznat.

 

 
Betlémské světlo 2018

22. 12. 2018

Malý plamínek, tento novodobý symbol Vánoc, jenž svou silou spojuje mnohá srdce, vám budeme předávat…

 

 
Rysové slavili Vánoce

Oddílový vánoční víkend Rysů Poslední víkend před Štědrým dnem nás čekala tradiční akce – vánoční výprava spojená s nadílkou u stromečku a...

 

 
Přidej se k nám!

166. smečka vlčat Rysové přijme do svých řad několik nových chlapců ve věku 6-12let.

 
Co se děje na táboře Rysů?

Čtěte dále a dozvíte se více.

Login
close