Našly jsme Kutnohorský poklad

První únorový víkend jsme se vydaly na výpravu do Kutné Hory.

 

Společně s 12. dívčím oddílem ze střediska Platan jsme se vydaly poznávat Kutnou Horu. Pátek večer jsme se vzájemně poznávaly a řekly si něco u Kutné hoře - těžilo se tu stříbro a co když najdeme nějaký poklad ?

 

V sobotu jsme se ho vydaly hledat. Vyšly jsme směrem ke staré štole. Nejdříve jsme si zahrály na zahřátí trojnožku a pak jsme hledaly poklady na louce.  Tam jsme bohužel nic nenašly, tak jsme se přesunuly přímo ke štole, kde jsme našly tajemný váček, který v sobě něco ukrýval ? Nojo, ale kde je klíč ?????

 

 

Cestou zpátka do klubovny podél říčky Vrchlice jsme klíček hledaly, ale nenašly :(  Zato po příchodu do klubovny, nás čekal tajmený vzkaz od majitele pokladu. Všiml si, že ho máme a že prý se nám ještě ozve co dál.

 

Tak jsme si po výletě daly krátký oddech a potom jsme se pustily do batikování triček.

 

 

Na výběr bylo celkem ze 4 barev - růžová, modrá, červená a zelená. Kupivu bylo nejvíce růžové :)

 

Večer jsme se proměly v motýlky, kočičky a cokoliv jsme chtěly. Letovo malovací studio na obličej nás proměnilo všechny :)

 

 

V neděli ráno nás čekal další vzkaz. Majitel pokladu nám prý klíček přenechá, když mu zjistíme nějaké informace. A tak jsme se vydaly do města zjistit, kde se například skladovalo stříbro nebo jak se říkalo raženým mincím. Po návratu všech obrdžela vítězná skupina, která byla nejrychlejší a s největším počtem správných odpovědí, klíček k váčku.  Pak už nás čekal jen oběd, úklid a cesta domů !

 

A co se skrývalo v tajemném váčku ?

 

Těšíme se na dalším společnou výpravu s Dvanáctkou !

 

Vánoční výprava VM

Na vánoční výpravě jsme měly spíše jarní počasí :-),

 
Co se děje na táboře VM?

Jak je vidět, VM jde zrovna na obídek...

 
Velká Medvědice zve na oddílovou Akademii

srdečně zveme v neděli 20. prosince od 15 hodin.

 
První tábor je postaven

pro oddíl Velká medvědice.

 
Oddíl Velká Medvědice již nováčky nenabírá

máme plné stavy...

Login
close