Vyhráli jsme a vyjednali mír

Bledé tváře postupují indiánským územím a snaží se získat vše,...

...cenné, co nově objevené země nabízejí. Neberou přitom ohledy na indiánské kmeny, které jsou zde doma. Je ohrožena i vesnice malých indiánů, a proto musí velký náčelník odjet a hledat pomoc. Mladí indiáni mají za úkol chránit své území, bránit ho před bělochy a přitom se učit potřebným dovednostem a skládat indiánské zkoušky. Čekají na svého náčelníka a doufají, že v boji s bělochy zvítězí a své území uhájí.

Příběh, který tvořil osu našeho letošního letního tábora, byl inspirován knížkou Škola Malého stromu.

Tábor se konal na začátku července poblíž Sedlčan na místní skautské základně. Tábořiště je jako ze starých obrázků: na louce stojí podsadové stany, v cípu tábořiště je tee-pee a slavnostní ohniště, pod stromy protéká potok. Pro vodu jsem chodili s dvoukolákem do blízké vesnice, ráno cvičili v orosené trávě, na nástupu vztyčovali vlajku za zpěvu skautské hymny přeložené do znakového jazyka.

Učili jsme se vyrábět mnoho zajímavých předmětů (vydlabali jsme si dřevěnou lžíci, vyrobili tomahawk, lapač snů a indiánský hudební nástroj), střilet z luku nebo hrát lakros. Největším zážitkem bylo přepadení tábora bílými bandity a jízda na koni.

Díky podpoře Nadace O2 Thing Big jsme mohli pro děti i vedoucí ušít indiánské kostýmy a vyrobit mnoho rekvizit. Náčelník kmene, jeho manželka i šaman vypadali ve svých čelenkách a maskách velmi působivě a vytvářeli tak dojem, že louka se stany leží opravdu na Divokém Západě. Můžete ostatně sami posoudit fotografií v galerii.

Táborový příběh se šťastně uzavřel. Velký náčelník vyjednal s bělochy mír. Indiánské dobrodružství ale nekončí, budeme v něm pokračovat i v příštím roce. Už se teď těšíme.

Ježi a Tin, 19.8.2014

O Středce od Potkanů

17. – 19. května 2019

Středisková výprava se konala v Novém Městě nad Metují.

Skautky jely do Hradce Králové

22. – 24. března 2019

Jely jsme my skautky do Hradce Králové s vedoucím Oříškem. V pátek večer jsme dorazili do skautské klubovny,

Dny dobrých skutků

1. – 3. března 2019

V březnu jsme se rozhodli naši výpravu vzít více do svých rukou a přispět svou účastí něčemu dobrému. Udělat dobré skutky.

Vypravili jsme se na Vyhlídku Máj

25. – 27. ledna 2019

V pátek večer jsme vlastně nic moc nedělali. Sraz jsme měli v naší klubovně, ale do té dorazili jen tři lidi a to Pajda, Nela a Oříšek.

Jak jsme se měli na táboře

4. – 14. července 2019

Skautský tábor se konal poblíž Vlachovy Lhoty. Tábor začal puťákem, na jehož začátku potkali profesora, který jim sdělil,