Den akce Já lezu a co ty?

začal v neděli 21.února 2016,kdy jsme měli sraz na Andělu

a hned jsme se přesunuli na lezeckou stěnu Smíchoff. Naši stateční vlčáci, světlušky i skautky a skauti se nejdříve seznamovali se základy pravidel lezení. Mezitím Zbóža vyřídil vše potřebné, abychom mohli vstoupit na umělou stěnu.

Po převlečení v šatně, jsme se sjeli po skluzavce dolů. Našli jsme útulné místo, kde jsme měli školení o bezpečnosti a učili jsme se, jak vázat uzly od vedoucích. Potom jsme se rozdělily na 2 skupiny: mladší a starší. Učili jsme se, jak obléci sedák a jak uvázat osmu.

Jakmile jsme se všichni proškolili a zacvičili, tak následovala soutěž na rychlost - kdo z párů vyleze nahoru co nejrychleji.

Soutěžili i vedoucí. Po soutěži následovala pauza na oběd. Děti byly netrpělivé a chtěly už lézt co nejdříve tak jsme se po přestávce rozdělily na 3 skupiny.

Každá skupina měla svého vedoucího a mohla začít lézt až do vyčerpání (skončili jsme, jakmile nás bolely všechny svaly). Zbývalo se jen rozloučit a jet domů.

21.února 2016, Zbóža - Petr Zbožínek

Účastnili jsme se Svojsíkova závodu a sportovního dne

27. – 28. 5. 2019

Poslední dubnový víkend se nezadržitelně blížil a s ním i dvě velké akce pro Potkany: Svojsíkův závod a střediskový sportovní den.

Výprava do Jablečného království

11. – 13. 1. 2019

V pátek 11. ledna byla první novoroční výprava a jeli jsme na sever Čech do Jablonce nad Nisou.

Co jsme si nadělili

14. – 16. 12. 2018

Naše Vánoční nadílka se uskutečnila po delší době opět na faře v Kolodějích blízko Oříška.

Výprava do Děčína

16. – 18. 11. 2018

Navštívili jsme krásné místo na severu Čech – České Švýcarsko.

Výprava do Jeseníků

19. – 21. 10. 2018

Ve dnech 19.-21. října proběhla první výprava 53. oddílu Potkani v tomto školním roce.