Den akce Já lezu a co ty?

začal v neděli 21.února 2016,kdy jsme měli sraz na Andělu

a hned jsme se přesunuli na lezeckou stěnu Smíchoff. Naši stateční vlčáci, světlušky i skautky a skauti se nejdříve seznamovali se základy pravidel lezení. Mezitím Zbóža vyřídil vše potřebné, abychom mohli vstoupit na umělou stěnu.

Po převlečení v šatně, jsme se sjeli po skluzavce dolů. Našli jsme útulné místo, kde jsme měli školení o bezpečnosti a učili jsme se, jak vázat uzly od vedoucích. Potom jsme se rozdělily na 2 skupiny: mladší a starší. Učili jsme se, jak obléci sedák a jak uvázat osmu.

Jakmile jsme se všichni proškolili a zacvičili, tak následovala soutěž na rychlost - kdo z párů vyleze nahoru co nejrychleji.

Soutěžili i vedoucí. Po soutěži následovala pauza na oběd. Děti byly netrpělivé a chtěly už lézt co nejdříve tak jsme se po přestávce rozdělily na 3 skupiny.

Každá skupina měla svého vedoucího a mohla začít lézt až do vyčerpání (skončili jsme, jakmile nás bolely všechny svaly). Zbývalo se jen rozloučit a jet domů.

21.února 2016, Zbóža - Petr Zbožínek

UPOZORNĚNÍ – Dočasné pozastavení veškeré skautské činnosti v ČR

Dne 10. března dopoledne rozhodl starosta Junáka – českého skauta o dočasném pozastavení běžné skautské činnosti s platností od 11. března 2020 do odvolání.

Potkani slavili Vánoce u Brna

29. listopadu – 1. prosince 2019

Vyzvedli jsme dvě holky z Hradce Králové a poté nastoupily další děti z Prahy. Společně jsme v tom vlaku jeli do Brna,

O Středce od Potkanů

17. – 19. května 2019

Středisková výprava se konala v Novém Městě nad Metují.

Skautky jely do Hradce Králové

22. – 24. března 2019

Jely jsme my skautky do Hradce Králové s vedoucím Oříškem. V pátek večer jsme dorazili do skautské klubovny,

Dny dobrých skutků

1. – 3. března 2019

V březnu jsme se rozhodli naši výpravu vzít více do svých rukou a přispět svou účastí něčemu dobrému. Udělat dobré skutky.