Poznávání různých národů

to byla naše výprava o víkendu 18.-20.3.

 

Nocovali jsme v chatě, která ležela v trampské osadě u Štěchovic, kde je i přehrada. Do chaty jme došli tak pozdě, že jsme se nakonec přivázali lany, abychom nespadli, protože cesta vedla po velmi strmém svahu.


K večeři jsme si uvařili tradiční jídla různých zemí - Mexiko, Japonsko, Nizozemí. Všem chutnalo, ale každému trochu něco jiného. Před spaním dorazili Asterix s Obelixem (pozn. naše celoroční hra) a vyzvali děti, aby se vydaly na cestu a zkusily zjistit něco zajímavé o zemích, jejichž jídla ochutnaly k večeři.

 

V sobotu jsme šli na výlet podél Svatojánských proudů proti proudu řeky Vltavy. Cestou jsme stopovali podle značek a plnili úkoly, které byly v tajemných obálkách.

Pod Třebenicí jsme si dali oběd a vyrazili do kopce skrze les na cestu zpátky. Cestou jsme potkali velkou skupinu neslyšících turistů, kteří si náhodou usmysleli, že vyrazí na výlet do stejné oblasti jako my. Poté, co jsme dorazili do chaty, děti rozbalily obálky a zjistily, že uvnitř jsou listy se zajímavými informacemi o různých státech, společně s obrázky.

 

Na noční hře šly první děti ve skupinkách nebo jednotlivě se svíčkou ke vzdálenému ohništi a u toho jasně svítil měsíc. Potom se vrátily a už to bylo dobrodružnější, rozdělily se na družiny Lišek a Vlků a každá družina měla za cíl donést svíčku k ohništi a zapálit ho, v tom se jim snažili zabránit vedoucí. Děti zvolily chytrou taktiku a netrvalo dlouho a oheň zahořel.

 

V neděli ráno jsme si vyzkoušeli různé Velikonoční tradice: pletení pomlázek, barvení vajíček voskem nebo květinami s cibulí. Ke konci víkendu jsme se vrhli na úklid, někteří pomáhali, jiní si hráli venku nebo šermovali s molitanovými meči. Po oběde jsme vyrazili na autobus do Štěchovic, cestou jsme uviděli nutrii, kterou jsme několik minut obdivovali. Když jsme došli na autobus, měli jsme ještě čas na pár her. Nakonec jsme autobusem dorazili na Smíchovské nádraží, kde na nás čekali rodiče.

Odkaz na fotogalerii

26. března 2016 Nikola Novotná -  Žiry

Účastnili jsme se Svojsíkova závodu a sportovního dne

27. – 28. 5. 2019

Poslední dubnový víkend se nezadržitelně blížil a s ním i dvě velké akce pro Potkany: Svojsíkův závod a střediskový sportovní den.

 

 
Výprava do Jablečného království

11. – 13. 1. 2019

V pátek 11. ledna byla první novoroční výprava a jeli jsme na sever Čech do Jablonce nad Nisou.

 

 
Co jsme si nadělili

14. – 16. 12. 2018

Naše Vánoční nadílka se uskutečnila po delší době opět na faře v Kolodějích blízko Oříška.

 

 
Výprava do Děčína

16. – 18. 11. 2018

Navštívili jsme krásné místo na severu Čech – České Švýcarsko.

 

 
Výprava do Jeseníků

19. – 21. 10. 2018

Ve dnech 19.-21. října proběhla první výprava 53. oddílu Potkani v tomto školním roce.

 

Login
close