Zábavné odpoledne pro děti

s oddílem neslyšících skautů Potkani.

 

V úterý 21. září jste měli všichni možnost přijít se setkat s jediným skautských oddílem pro neslyšící děti a mládež v ČR. Připravili jsme si akci pro veřejnost, přímo v centru Prahy, v parku na Kampě. Tyto prostory nám s laskavostí pronajala MČ Praha 1.

Mezi naše stanoviště patřilo např.  poznávání skautů: luštění šifer, křížovek, malování skautských symbolů, formou hry se dozvědět něco o skautském zákoně, poskládat puzzle zobrazující skautská loga. Dále něco málo ze znalosti přírody: např. spárovat stopy zvířat, rostliny a jejich plody, názvy rostlin, ,.. Pro ty více sportovně založené zde byla možnost vyzkoušet svoji rovnováhu na natažené slack line.

 

Pro příchozí děti byla připravena malá bitva s měkkými meči, papírovými koulemi a jiné skautské hry.

Celkově nás přišlo navštívit 45 dětí a všechny zůstaly až do konce akce. Rodiče a kolemjdoucí se také zapojili do her či šifer, prohlíželi si předložené materiály, fotografie z oddílové činnosti, naši kroniku s fotkami ze schůzek a výprav.

 

S dětmi a dospělými mluvili neslyšící i slyšící dospělí vedoucí v českém znakovém jazyce nebo prostřednictvím tlumočníka v mluveném jazyce. Bariéry byly překonány velmi rychle a každý si porozuměl s každým. Akce byla podpořena z grantu "Mluvme spolu" od Nadace T-Mobile - Pomáhejme.

 

Zábavné odpoledne bylo krásné a těšíme se na častější shledání s novými dětmi!

Více fotografií v naší GALERII.

 

26.9.2016

za 53. oddíl Potkani, Junák-český skaut, z.s.

Marie Pangrácová - Ježi

Účastnili jsme se Svojsíkova závodu a sportovního dne

27. – 28. 5. 2019

Poslední dubnový víkend se nezadržitelně blížil a s ním i dvě velké akce pro Potkany: Svojsíkův závod a střediskový sportovní den.

 

 
Výprava do Jablečného království

11. – 13. 1. 2019

V pátek 11. ledna byla první novoroční výprava a jeli jsme na sever Čech do Jablonce nad Nisou.

 

 
Co jsme si nadělili

14. – 16. 12. 2018

Naše Vánoční nadílka se uskutečnila po delší době opět na faře v Kolodějích blízko Oříška.

 

 
Výprava do Děčína

16. – 18. 11. 2018

Navštívili jsme krásné místo na severu Čech – České Švýcarsko.

 

 
Výprava do Jeseníků

19. – 21. 10. 2018

Ve dnech 19.-21. října proběhla první výprava 53. oddílu Potkani v tomto školním roce.

 

Login
close