Zábavné odpoledne pro děti

s oddílem neslyšících skautů Potkani.

 

V úterý 21. září jste měli všichni možnost přijít se setkat s jediným skautských oddílem pro neslyšící děti a mládež v ČR. Připravili jsme si akci pro veřejnost, přímo v centru Prahy, v parku na Kampě. Tyto prostory nám s laskavostí pronajala MČ Praha 1.

Mezi naše stanoviště patřilo např.  poznávání skautů: luštění šifer, křížovek, malování skautských symbolů, formou hry se dozvědět něco o skautském zákoně, poskládat puzzle zobrazující skautská loga. Dále něco málo ze znalosti přírody: např. spárovat stopy zvířat, rostliny a jejich plody, názvy rostlin, ,.. Pro ty více sportovně založené zde byla možnost vyzkoušet svoji rovnováhu na natažené slack line.

 

Pro příchozí děti byla připravena malá bitva s měkkými meči, papírovými koulemi a jiné skautské hry.

Celkově nás přišlo navštívit 45 dětí a všechny zůstaly až do konce akce. Rodiče a kolemjdoucí se také zapojili do her či šifer, prohlíželi si předložené materiály, fotografie z oddílové činnosti, naši kroniku s fotkami ze schůzek a výprav.

 

S dětmi a dospělými mluvili neslyšící i slyšící dospělí vedoucí v českém znakovém jazyce nebo prostřednictvím tlumočníka v mluveném jazyce. Bariéry byly překonány velmi rychle a každý si porozuměl s každým. Akce byla podpořena z grantu "Mluvme spolu" od Nadace T-Mobile - Pomáhejme.

 

Zábavné odpoledne bylo krásné a těšíme se na častější shledání s novými dětmi!

Více fotografií v naší GALERII.

 

26.9.2016

za 53. oddíl Potkani, Junák-český skaut, z.s.

Marie Pangrácová - Ježi

UPOZORNĚNÍ – Dočasné pozastavení veškeré skautské činnosti v ČR

Dne 10. března dopoledne rozhodl starosta Junáka – českého skauta o dočasném pozastavení běžné skautské činnosti s platností od 11. března 2020 do odvolání.

 

 
Potkani slavili Vánoce u Brna

29. listopadu – 1. prosince 2019

Vyzvedli jsme dvě holky z Hradce Králové a poté nastoupily další děti z Prahy. Společně jsme v tom vlaku jeli do Brna,

 

 
O Středce od Potkanů

17. – 19. května 2019

Středisková výprava se konala v Novém Městě nad Metují.

 

 
Skautky jely do Hradce Králové

22. – 24. března 2019

Jely jsme my skautky do Hradce Králové s vedoucím Oříškem. V pátek večer jsme dorazili do skautské klubovny,

 

 
Dny dobrých skutků

1. – 3. března 2019

V březnu jsme se rozhodli naši výpravu vzít více do svých rukou a přispět svou účastí něčemu dobrému. Udělat dobré skutky.

 

Login
close