Potkani poznávali Pražskou hromadnou dopravu

a skautskou historii.

O zářijovém víkendu (9.-11.9.2016) jsme měli s naším skautským oddílem výpravu v Praze. Byla zaměřená na poznávání Pražské hromadné dopravy a skautskou historii. Sešlo se 9 dětí a 5 vedoucích. V pátek jsme hráli hry v parku a na blízkém hřišti. Večer nás navštívil tajemný Široko, který si odnesl Ježka v kleci.

Sobotní ráno děti dostaly několik zpráv od Široka, ve kterých byly úkoly. Po splnění úkolů a navštívení míst spojených se skautskou historií i současností se děti dostaly na střechu fary, kde se s nimi opět setkal Široko. Ten jim, ale Ježka nevrátil. Místo toho jim dal zašifrovanou mapu, na které byla značená cesta ke skrytému Ježku.

 

V neděli jsme šli do parku na hřiště, kde jsme si zkusili orientaci s mapu a hledali jsme ztracené vedoucí:-). Společně jsme upekli perníčky, namalovali pohlednice, které jsem pak rozdávali za dobrovolné příspěvky pro náš oddíl.

Více fotografií z výpravy v naší galerii.

 

10. října 2016 za oddíl Potkani, Karel - Karel Müller

UPOZORNĚNÍ – Dočasné pozastavení veškeré skautské činnosti v ČR

Dne 10. března dopoledne rozhodl starosta Junáka – českého skauta o dočasném pozastavení běžné skautské činnosti s platností od 11. března 2020 do odvolání.

 

 
Potkani slavili Vánoce u Brna

29. listopadu – 1. prosince 2019

Vyzvedli jsme dvě holky z Hradce Králové a poté nastoupily další děti z Prahy. Společně jsme v tom vlaku jeli do Brna,

 

 
O Středce od Potkanů

17. – 19. května 2019

Středisková výprava se konala v Novém Městě nad Metují.

 

 
Skautky jely do Hradce Králové

22. – 24. března 2019

Jely jsme my skautky do Hradce Králové s vedoucím Oříškem. V pátek večer jsme dorazili do skautské klubovny,

 

 
Dny dobrých skutků

1. – 3. března 2019

V březnu jsme se rozhodli naši výpravu vzít více do svých rukou a přispět svou účastí něčemu dobrému. Udělat dobré skutky.

 

Login
close