Potkani poznávali Pražskou hromadnou dopravu

a skautskou historii.

O zářijovém víkendu (9.-11.9.2016) jsme měli s naším skautským oddílem výpravu v Praze. Byla zaměřená na poznávání Pražské hromadné dopravy a skautskou historii. Sešlo se 9 dětí a 5 vedoucích. V pátek jsme hráli hry v parku a na blízkém hřišti. Večer nás navštívil tajemný Široko, který si odnesl Ježka v kleci.

Sobotní ráno děti dostaly několik zpráv od Široka, ve kterých byly úkoly. Po splnění úkolů a navštívení míst spojených se skautskou historií i současností se děti dostaly na střechu fary, kde se s nimi opět setkal Široko. Ten jim, ale Ježka nevrátil. Místo toho jim dal zašifrovanou mapu, na které byla značená cesta ke skrytému Ježku.

 

V neděli jsme šli do parku na hřiště, kde jsme si zkusili orientaci s mapu a hledali jsme ztracené vedoucí:-). Společně jsme upekli perníčky, namalovali pohlednice, které jsem pak rozdávali za dobrovolné příspěvky pro náš oddíl.

Více fotografií z výpravy v naší galerii.

 

10. října 2016 za oddíl Potkani, Karel - Karel Müller

Účastnili jsme se Svojsíkova závodu a sportovního dne

27. – 28. 5. 2019

Poslední dubnový víkend se nezadržitelně blížil a s ním i dvě velké akce pro Potkany: Svojsíkův závod a střediskový sportovní den.

 

 
Výprava do Jablečného království

11. – 13. 1. 2019

V pátek 11. ledna byla první novoroční výprava a jeli jsme na sever Čech do Jablonce nad Nisou.

 

 
Co jsme si nadělili

14. – 16. 12. 2018

Naše Vánoční nadílka se uskutečnila po delší době opět na faře v Kolodějích blízko Oříška.

 

 
Výprava do Děčína

16. – 18. 11. 2018

Navštívili jsme krásné místo na severu Čech – České Švýcarsko.

 

 
Výprava do Jeseníků

19. – 21. 10. 2018

Ve dnech 19.-21. října proběhla první výprava 53. oddílu Potkani v tomto školním roce.

 

Login
close