Potkani se zúčastnili Prahou plnou strašidel

V sobotu 14. 1. jsme se sešli na zastávce Hellichova v Praze, abychom se účastnili tradičního závodu Prahou plnou strašidel.

 

 

Mělo nás být víc, ale dva závodníci bohužel onemocněli, tak nepřišli. Vyslechli jsme si pravidla, přihlásili naši hlídku ve složení Joly, Šimon, Míša, Křeček, Aku a Želva a poté jsme vyrazili do závodu vstříc pražským uličkám ve Starém Městě a na Malé Straně. Šifry jsme rozluštili docela rychle, všichni tři mladší závodníci odvedli velký kus práce. Pak jsme začali hledat na mapě ulice, kde měla strašidla být, a vyrazili.

První strašidlo byl vodník, a pak už to šlo ráz na ráz, jedno strašidlo za druhým. Některá nás pěkně vystrašila, některá pobavila, a některá strašidla byly tak krvelačná, že jsme je raději obešly velkým obloukem a jen na okamžik se přiblížili, abychom si vzali lístek, který potvrzoval, že jsme u strašidla byli :) Když se začalo stmívat, došli jsme k poslednímu strašidlu, o němž jsme věděli, kde je. Jedno jsme ale nenašli vůbec, protože šifra byla pro nás moc těžká. Aku se cestou odpojila a šla domů a do cíle jsme tedy došli v pěti. Přihlásili jsme se v cíli, nechali si spočítat body a pak jsme si zobli sladké odměny :) Podívali jsme se na vystoupení žongléra s ohněm a pak byla Miss Huhula, soutěž o nejlepší strašidlo, kterou jednoznačně vyhrál tajemný Golem rabína Löwa, který se nad námi tyčil do výšky bezmála tří metrů. A to už byl konec a my jsme se rozešli domů.

Více fotek zde.

3. února 2017

Křeček – Honza Semerád

Výprava do Jeseníků

19. – 21. 10. 2018

Ve dnech 19.-21. října proběhla první výprava 53. oddílu Potkani v tomto školním roce.

 

 
Výprava do Letohradu

29. 3. – 1. 4. 2018

Výprava na Velikonoční ostrov do Letohradu

 

 
Vodácká výprava na řece Sázavě

8. – 10. 6. 2018

O víkendu 8. – 10. června 2018 se uskutečnila vodácká akce na řece Sázavě.

 

 
Středisková výprava – skautské století

25. – 27. 5. 2018

Pátek byl den začátku střediskové výpravy, kdy se vlčata, světlušky a skauti z našeho střediska mohli navzájem poznat.

 

 
O ZVAS a sportovním dni od Potkanů

20. – 22. 4. 2018

V pátek jsme se sešli u krásné klubovny v Braníku. Počasí nám přálo a tak jsme si mohli venku zahrát různé hry.

 

Login
close