Potkani se zúčastnili Prahou plnou strašidel

V sobotu 14. 1. jsme se sešli na zastávce Hellichova v Praze, abychom se účastnili tradičního závodu Prahou plnou strašidel.

 

 

Mělo nás být víc, ale dva závodníci bohužel onemocněli, tak nepřišli. Vyslechli jsme si pravidla, přihlásili naši hlídku ve složení Joly, Šimon, Míša, Křeček, Aku a Želva a poté jsme vyrazili do závodu vstříc pražským uličkám ve Starém Městě a na Malé Straně. Šifry jsme rozluštili docela rychle, všichni tři mladší závodníci odvedli velký kus práce. Pak jsme začali hledat na mapě ulice, kde měla strašidla být, a vyrazili.

První strašidlo byl vodník, a pak už to šlo ráz na ráz, jedno strašidlo za druhým. Některá nás pěkně vystrašila, některá pobavila, a některá strašidla byly tak krvelačná, že jsme je raději obešly velkým obloukem a jen na okamžik se přiblížili, abychom si vzali lístek, který potvrzoval, že jsme u strašidla byli :) Když se začalo stmívat, došli jsme k poslednímu strašidlu, o němž jsme věděli, kde je. Jedno jsme ale nenašli vůbec, protože šifra byla pro nás moc těžká. Aku se cestou odpojila a šla domů a do cíle jsme tedy došli v pěti. Přihlásili jsme se v cíli, nechali si spočítat body a pak jsme si zobli sladké odměny :) Podívali jsme se na vystoupení žongléra s ohněm a pak byla Miss Huhula, soutěž o nejlepší strašidlo, kterou jednoznačně vyhrál tajemný Golem rabína Löwa, který se nad námi tyčil do výšky bezmála tří metrů. A to už byl konec a my jsme se rozešli domů.

Více fotek zde.

3. února 2017

Křeček – Honza Semerád

Potkani slavili Vánoce u Brna

29. listopadu – 1. prosince 2019

Vyzvedli jsme dvě holky z Hradce Králové a poté nastoupily další děti z Prahy. Společně jsme v tom vlaku jeli do Brna,

 

 
O Středce od Potkanů

17. – 19. května 2019

Středisková výprava se konala v Novém Městě nad Metují.

 

 
Skautky jely do Hradce Králové

22. – 24. března 2019

Jely jsme my skautky do Hradce Králové s vedoucím Oříškem. V pátek večer jsme dorazili do skautské klubovny,

 

 
Dny dobrých skutků

1. – 3. března 2019

V březnu jsme se rozhodli naši výpravu vzít více do svých rukou a přispět svou účastí něčemu dobrému. Udělat dobré skutky.

 

 
Vypravili jsme se na Vyhlídku Máj

25. – 27. ledna 2019

V pátek večer jsme vlastně nic moc nedělali. Sraz jsme měli v naší klubovně, ale do té dorazili jen tři lidi a to Pajda, Nela a Oříšek.

 

Login
close