Jak Potkani prožili tábor 17'

Náš každoroční tábor proběhl, jako již dříve, nedaleko Slověnic

na http://data.t-press.cz/gallery/large/64_0001.jpg chybi logo T-Mobile na stejné louce, kde jsme tábořili loni a předloni. Oddíl Rysů už na tábořišti byl a těšil se na nás, až dorazíme. Tábor byl zahájen ve středu 5. 7. večer u slavnostního ohně. Nakonec přijelo 10 malých Potkanů a 5 velkých :)

Během tábora jsme se vžili do role hobitů ve Společenstvu Prstenu, snažili jsme se porazit Temného pána Saurona a zničit jeho Jeden prsten. V tom nám pomáhali naši přátelé, mocný čaroděj Gandalf, hobit Frodo a dědic gondorského trůnu Aragorn.

Navštívili nás také historičtí šermíři a oddíl Velká Medvědice, kterým jsme návštěvu oplatili, abychom si byli kvit :) Počasí nám ze začátku přálo, ale ke konci tábora jsme svoji porci pěkného počasí vyčerpali a obloha nás začala zalévat vodou. Měli jsme ale štěstí, protože na puťák jsme vyrazili ještě předtím, a proto jsme si to pěkné počasí mohli ještě chvíli pořádně užít. Došli jsme až k Českému Šternberku, kde jsme si dali skvělou zmrzlinu a pak jeli autobusem zpátky do tábora. Když jsme spali venku, tak trošku sprchlo, ale vůbec nám to nevadilo, nejsme přeci z cukru :)

Celý tábor jsme se střídali s Rysy ve službách v kuchyni a tak si všichni vyzkoušeli, co obnáší vařit pro tolik lidí. Bohužel se nám ale nevyhnulo pár zranění a jedno z nich bylo inspirací pro naši novopečenou skautku Joly, která obdržela přezdívku Pajda :)

Tábor se už chýlil ke konci a naše Společenstvo Prstenu se dostalo k Hoře Osudu, což obnášelo velká nebezpečí a dobrodružství. Tam jsme Prsten konečně zničili a další den ráno už jsme po zbourání tábora jeli domů.

Celou dobu tábora nám pomáhali tlumočníci, které bychom si bez grantu od T-Mobile nemohli dovolit a děkujeme za to. Poděkovat také musíme MHMP za příspěvek na materiály.

2. srpna 2017

Honza Semerád – Křeček, Marie Pangrácová – Ježi

Vodácká výprava na řece Sázavě

8. – 10. 6. 2018

O víkendu 8. – 10. června 2018 se uskutečnila vodácká akce na řece Sázavě.

Středisková výprava – skautské století

25. – 27. 5. 2018

Pátek byl den začátku střediskové výpravy, kdy se vlčata, světlušky a skauti z našeho střediska mohli navzájem poznat.

O ZVAS a sportovním dni od Potkanů

20. – 22. 4. 2018

V pátek jsme se sešli u krásné klubovny v Braníku. Počasí nám přálo a tak jsme si mohli venku zahrát různé hry.

Potkani běžkovali ve Frýdku

16. – 18. 2. 2018

Pátek, poslední den pracovního týdne a začátek víkendu, volal po běžkách na sněhu.

Potkani hledali strašidla a lezli na stěně

12. – 14. 1. 2018

V pátek jsme se setkali s dětmi na hlavním nádraží a přesunuli jsme se do klubovny,