Výprava do Děčína

16. – 18. 11. 2018

Navštívili jsme krásné místo na severu Čech – České Švýcarsko.

Cesta se pro Brňáky a Hradečáky kvůli nehodě na trati o dost prodloužila. Skupina z Prahy tam byla dřív, tak stihla hezky zatopit a uvařit pro všechny. V sobotu ráno jsme měli seznamovací hry a pak plnili skautské stezky.

"Navštívil" nás Josef Rössler-Ořovský tehdejší starosta Junáka a velký sportovec, který vymyslel skautskou poštu, která roznášela důležité dopisy. Děti si mohly vyzkoušet, jaké je to přenést tajně poštu bez prozrazení. Sice pár dopisů se tajným poldům povedlo získat, ale i tak se skautíkům povedlo večer předat nejdůležitější dopis. Výlet jsme měli na Pravčickou bránu. Den se povedl. V neděli zbývalo balení, uklízení a ani mráz nás neodradil od her venku.

27. listopadu 2018

Křeček

UPOZORNĚNÍ – Dočasné pozastavení veškeré skautské činnosti v ČR

Dne 10. března dopoledne rozhodl starosta Junáka – českého skauta o dočasném pozastavení běžné skautské činnosti s platností od 11. března 2020 do odvolání.

Potkani slavili Vánoce u Brna

29. listopadu – 1. prosince 2019

Vyzvedli jsme dvě holky z Hradce Králové a poté nastoupily další děti z Prahy. Společně jsme v tom vlaku jeli do Brna,

O Středce od Potkanů

17. – 19. května 2019

Středisková výprava se konala v Novém Městě nad Metují.

Skautky jely do Hradce Králové

22. – 24. března 2019

Jely jsme my skautky do Hradce Králové s vedoucím Oříškem. V pátek večer jsme dorazili do skautské klubovny,

Dny dobrých skutků

1. – 3. března 2019

V březnu jsme se rozhodli naši výpravu vzít více do svých rukou a přispět svou účastí něčemu dobrému. Udělat dobré skutky.