Výprava do Děčína

16. – 18. 11. 2018

Navštívili jsme krásné místo na severu Čech – České Švýcarsko.

 

Cesta se pro Brňáky a Hradečáky kvůli nehodě na trati o dost prodloužila. Skupina z Prahy tam byla dřív, tak stihla hezky zatopit a uvařit pro všechny. V sobotu ráno jsme měli seznamovací hry a pak plnili skautské stezky.

 

 

"Navštívil" nás Josef Rössler-Ořovský tehdejší starosta Junáka a velký sportovec, který vymyslel skautskou poštu, která roznášela důležité dopisy. Děti si mohly vyzkoušet, jaké je to přenést tajně poštu bez prozrazení. Sice pár dopisů se tajným poldům povedlo získat, ale i tak se skautíkům povedlo večer předat nejdůležitější dopis. Výlet jsme měli na Pravčickou bránu. Den se povedl. V neděli zbývalo balení, uklízení a ani mráz nás neodradil od her venku.

 

Více fotek zde.

27. listopadu 2018

Křeček

O Středce od Potkanů

17. – 19. května 2019

Středisková výprava se konala v Novém Městě nad Metují.

 

 
Skautky jely do Hradce Králové

22. – 24. března 2019

Jely jsme my skautky do Hradce Králové s vedoucím Oříškem. V pátek večer jsme dorazili do skautské klubovny,

 

 
Dny dobrých skutků

1. – 3. března 2019

V březnu jsme se rozhodli naši výpravu vzít více do svých rukou a přispět svou účastí něčemu dobrému. Udělat dobré skutky.

 

 
Vypravili jsme se na Vyhlídku Máj

25. – 27. ledna 2019

V pátek večer jsme vlastně nic moc nedělali. Sraz jsme měli v naší klubovně, ale do té dorazili jen tři lidi a to Pajda, Nela a Oříšek.

 

 
Jak jsme se měli na táboře

4. – 14. července 2019

Skautský tábor se konal poblíž Vlachovy Lhoty. Tábor začal puťákem, na jehož začátku potkali profesora, který jim sdělil,

 

Login
close