O Středce od Potkanů

17. – 19. května 2019

Středisková výprava se konala v Novém Městě nad Metují.

 

Za Potkany se zúčastnili Nela, Šmudla, Pajda, Fifinka, Samuel, Robin, Ondra, Zbóža, Lukáš, Žiry, Křeček, Oříšek, Bára a tlumočnice Hanka, Kristýna a Kateřina. V pátek večer jsme dorazili pozdě večer na tábořiště, postavili jsme si stany a po večeři jsme šli spát. Až po večerce, kdy byli vzhůru jen vedoucí, dorazili Bára a Lukáš.

 

 

V sobotu svítilo sluníčko. Skauti vylezli ze stanů a běželi na rozvičku, která byla po celé louce. Hlavní program – expedice A19 – začal až v sobotu ráno na nástupu. Oddíly střediska se pak rozdělily do osmi smíšených skupin a vyrazily plnit úkoly na stanovištích s převážne horolezeckými a jinými lanovými aktivitami.

 

 

Hodně jsme se nachodili, celý den trvalo obejít všechna stanoviště. Po návratu jsme povečeřeli guláš s knedlíky a odpočinuli jsme si. Večer jsme pak strávili u ohně, kde se zpívalo a každá skupina předvedla své představení. Expedice pokračovala i v neděli, kdy jsme se vydali na průzkum Nového Města nad Metují a na tamní boulder. Po poledni, když si všichni už opekli špízy na ohništi a sbalili stany, byly vyhlášeny výsledky expedice a předaly se ceny. Pak jsme už jen spěchali na vlak.

 

Více fotek zde.

25. září 2019

Oříšek

O Středce od Potkanů

17. – 19. května 2019

Středisková výprava se konala v Novém Městě nad Metují.

 

 
Skautky jely do Hradce Králové

22. – 24. března 2019

Jely jsme my skautky do Hradce Králové s vedoucím Oříškem. V pátek večer jsme dorazili do skautské klubovny,

 

 
Dny dobrých skutků

1. – 3. března 2019

V březnu jsme se rozhodli naši výpravu vzít více do svých rukou a přispět svou účastí něčemu dobrému. Udělat dobré skutky.

 

 
Vypravili jsme se na Vyhlídku Máj

25. – 27. ledna 2019

V pátek večer jsme vlastně nic moc nedělali. Sraz jsme měli v naší klubovně, ale do té dorazili jen tři lidi a to Pajda, Nela a Oříšek.

 

 
Jak jsme se měli na táboře

4. – 14. července 2019

Skautský tábor se konal poblíž Vlachovy Lhoty. Tábor začal puťákem, na jehož začátku potkali profesora, který jim sdělil,

 

Login
close