O Středce od Potkanů

17. – 19. května 2019

Středisková výprava se konala v Novém Městě nad Metují.

 

Za Potkany se zúčastnili Nela, Šmudla, Pajda, Fifinka, Samuel, Robin, Ondra, Zbóža, Lukáš, Žiry, Křeček, Oříšek, Bára a tlumočnice Hanka, Kristýna a Kateřina. V pátek večer jsme dorazili pozdě večer na tábořiště, postavili jsme si stany a po večeři jsme šli spát. Až po večerce, kdy byli vzhůru jen vedoucí, dorazili Bára a Lukáš.

 

 

V sobotu svítilo sluníčko. Skauti vylezli ze stanů a běželi na rozvičku, která byla po celé louce. Hlavní program – expedice A19 – začal až v sobotu ráno na nástupu. Oddíly střediska se pak rozdělily do osmi smíšených skupin a vyrazily plnit úkoly na stanovištích s převážne horolezeckými a jinými lanovými aktivitami.

 

 

Hodně jsme se nachodili, celý den trvalo obejít všechna stanoviště. Po návratu jsme povečeřeli guláš s knedlíky a odpočinuli jsme si. Večer jsme pak strávili u ohně, kde se zpívalo a každá skupina předvedla své představení. Expedice pokračovala i v neděli, kdy jsme se vydali na průzkum Nového Města nad Metují a na tamní boulder. Po poledni, když si všichni už opekli špízy na ohništi a sbalili stany, byly vyhlášeny výsledky expedice a předaly se ceny. Pak jsme už jen spěchali na vlak.

 

Více fotek zde.

25. září 2019

Oříšek

UPOZORNĚNÍ – Dočasné pozastavení veškeré skautské činnosti v ČR

Dne 10. března dopoledne rozhodl starosta Junáka – českého skauta o dočasném pozastavení běžné skautské činnosti s platností od 11. března 2020 do odvolání.

 

 
Potkani slavili Vánoce u Brna

29. listopadu – 1. prosince 2019

Vyzvedli jsme dvě holky z Hradce Králové a poté nastoupily další děti z Prahy. Společně jsme v tom vlaku jeli do Brna,

 

 
O Středce od Potkanů

17. – 19. května 2019

Středisková výprava se konala v Novém Městě nad Metují.

 

 
Skautky jely do Hradce Králové

22. – 24. března 2019

Jely jsme my skautky do Hradce Králové s vedoucím Oříškem. V pátek večer jsme dorazili do skautské klubovny,

 

 
Dny dobrých skutků

1. – 3. března 2019

V březnu jsme se rozhodli naši výpravu vzít více do svých rukou a přispět svou účastí něčemu dobrému. Udělat dobré skutky.

 

Login
close