Benjamínci ZHSK pomáhali u huculských koníků

v rámci 72hodin dobrovolnických prací.

 

Pomohli jsme podle svých sil. My–Benjamínci–jsme totiž ještě předškoláci. Ale zvali jsme s sebou rodiče, aby nás bylo na to pomáhání víc. Naší hlavní pomocí na Zmrzlíku bylo sbírání jablíček pro koníky v blízkém sadě. Nanosili jsme jich velkou hromadu. mají je totiž moč rádi :-).

 

Za to jsme se mohli povozit na koňském hřbetě. Huculové jsou svým vzrůstem malí koníci, ale pro nás prcky jsou stejně obrovští.

Projekt 72 hodin - dobrovolnická práce:


Již tradičně pojedeme na farmu Aster do HUCUL CLUBu ke koníčkům na Zmrzlíku u Řeporyj.

 

Proč jezdíme právě k huculům? Protože v dobách, kdy byl skauting zakázán, byl náš oddíl od r. 1980 součástí TJ Aster-Hucul Club jako turistický oddíl mládeže. TJ Aster později pomohla i při obnově Junáka v listopadu a prosinci 1989. HUCUL CLUB–sdružení pro záchranu huculského koně, byl založen v roce 1972, kdy na celé planetě zbývalo jen asi 300 čistokrevných jedinců tohoto plemene. Vede plemennou knihu, v současné době chová asi 50 čistokrevných huculských koní a odchoval za dobu své existence více jak 230 hříbat.Více: http://huculclub.eu/

 

Níže odkazy na články a fotky o našich projektech 72 hodin

https://www.72hodin.cz/2016/projekty/zhsk-huculum
https://www.72hodin.cz/2016/projekty/zhsk-bezejmennemu-ostruvku-v-braniku
https://www.72hodin.cz/2016/projekty/zhsk-pro-strane-petrina

 

Huculští koně–jsou potomci tarpana a původního koně Karpatského oblouku (od Rumunska přes Zakarpatskou Rus, Polsko a Slovensko až po Beskydy) chovaní polodivoce do poloviny minulého století (kdy je zdecimovala válka a kolektivizace zemědělství). Jsou skromní, menší než jezdečtí koně (jen cca 150 cm v kohoutku), vytrvalí, odolní (nemusejí mít stáj ani v zimě. Mají znaky divokosti (nemají bílé zbarvení, mají stojatý kořen hřívy, zebrování na nohách, výrazná "úhoří pruh" a "oslí kříž" na zádech). Nejsou okovaní. Mají silný stádní pud a jsou přátelští k dětem.

Více fotografií v naší galerii od Petra Kučery.

25. října 2016

Káča - Michaela K. Rocmanová, za oddíl ZHSK

Plán akcí na rok 2018

Plán akcí oddílu ZHSK na rok 2018

 
Plán akcí na rok 2017

Plán akcí oddílu ZHSK na rok 2017

 
Oddíl ZHSK rozdával Betlémské světlo

Byli jsme při tom...

 
ZHSK pomohla bezejmennému ostrůvku

v rámci projektu 72 hodin

 
Benjamínci ZHSK pomáhali u huculských koníků

v rámci 72hodin dobrovolnických prací.

Login
close