ZHSK pomohla bezejmennému ostrůvku

v rámci projektu 72 hodin

 

Chodíme na vodácké tréninky do Bráníka na Vltavu. Chceme vyčistit ostrůvek poblíž od odpadků...

 

původní plán byl:

vezmene pytle, vyplujeme na pramičkách od loděnice, objedeme ostrov dokolečka a nejprve vysbíráme z lodí, co bude zachycené ve větvích pobřežních keřů. Pak zakotvíme u ostrova a vysbíráme ještě vnitrozemí.

Ostrůvek, který ani nemá jméno, se nachází poblíž pravého břehu v korytě Vltavy mezi Branickým mostem (tzv. Mostem Inteligence) a Barrandovským mostem. Ostrov je asi půl kilometru dlouhý a cca 10 metrů široký. Nedá se na něj dostat jinak, než doplaváním nebo na lodi :-)

 

V sobotu 15. října 2016 jsme se sešli a jak to dopadlo?

Podařilo se :-) účast sice byla o pár námořníků nižší, než jsme předpokládali, ale zato vysvitlo sluníčko. Po zopakování povelů a dalších zásad chování na lodi a na vodě (pro nováčky, a proto, že opakování je matka moudrosti a v tomto případě možná i záchrana života) jsme obepluli ostrov. Z vody se zdálo, že ani nebude co sbírat. Pak jsme ostrov propátrali od jedné špičky ke druhé –a pytle se plnily.

 

HOTOVO!

Tak honem do pramic, protože na břehu už se houfovali rodiče...Účast 11 vlčat a světlušek do 15 let a 3 dospělí do 65 let.

 

Naše další aktivity v rámci projektu 72 hodin dobrovolnických prací:

https://www.72hodin.cz/2016/projekty/zhsk-huculum
https://www.72hodin.cz/2016/projekty/zhsk-bezejmennemu-ostruvku-v-braniku
https://www.72hodin.cz/2016/projekty/zhsk-pro-strane-petrina

 

Další naše fotografie si můžete prohlédnout v galerii.

25. října 2016

Stolička–Jan Horyna za oddíl ZHSK

 

 

 

Plán akcí na rok 2018

Plán akcí oddílu ZHSK na rok 2018

 
Plán akcí na rok 2017

Plán akcí oddílu ZHSK na rok 2017

 
Oddíl ZHSK rozdával Betlémské světlo

Byli jsme při tom...

 
ZHSK pomohla bezejmennému ostrůvku

v rámci projektu 72 hodin

 
Benjamínci ZHSK pomáhali u huculských koníků

v rámci 72hodin dobrovolnických prací.

Login
close