Fotografie ze setkání ke třicetinám oddílu.

Oddíl Ze-Hnje-She-Kha vznikl na podzim roku 1980 jako suchozemský ve vodáckém středisku Gemini na Kosárkově nábřeží, a zároveň jako turistický oddíl mládeže (TOM) 50170 v TJ Aster.

Kromě tradic severoamerických indiánů jsme čím dál víc čerpali  ze skautingu. Klubovnu jsme měli v Praze 1, ve Veleslavínově ulici na Starém Měste. Letní tábory trvaly obvykle čtyři týdny, výpravy se konaly dvakrát do měsíce. Postupně se oddíl rozrůstal a k původním družinám  indiánským rodům Volavek, Bobrů, Vlků a Želev přibyli nejstarší Havrani a nejmladší Liščata.

Na podzim roku 1989 jsme byli v Městské knihovně u obnovy Junáka, kam jsme vzápětí vstoupili jako 101. středisko ZHSK s pěti oddíly. Z Veleslavínky jsme se přestěhovali do Nerudovky na Malé Straně.

V roce 1998 se počet členů snížil a zbylé oddíly se staly součástí střediska Arcus. Od roku 2002 se registroval v Arcusu již jen 170. oddíl roverů a rangers.

Za necelých 20 let prošlo ZHSK přes tři stovky členů, kteří zůstali déle než rok, splnili nováčkovskou zkoušku a složili slib. Mnozí s bývalých členů jsou dnes slavnými osobnostmi.

V roce 2010 se ke 30.narozeninám oddílu konal velký sraz ZHSK. Již u jeho příprav vznikla nesmělá myšlenka oddíl obnovit.

V roce 2011 se naskytla příležitost získat zpátky klubovnu v Nerudovce, a od podzimu se v ní pravidelně schází dětský oddíl. Na jaře roku 2001 už čítá 16 členů. Tábořit na "Ostrově divokých koček" v Osíku u Litomyšle v srpnu jede 10 malých mořských vlků a 3 vedoucí.

znak oddílu Zhe-hnje-she-kha

Plán akcí na rok 2018

Plán akcí oddílu ZHSK na rok 2018

Plán akcí na rok 2017

Plán akcí oddílu ZHSK na rok 2017

Oddíl ZHSK rozdával Betlémské světlo

Byli jsme při tom...

ZHSK pomohla bezejmennému ostrůvku

v rámci projektu 72 hodin

Benjamínci ZHSK pomáhali u huculských koníků

v rámci 72hodin dobrovolnických prací.