Historie Potkanů

Jak to všechno začalo?

Bylo nebylo, za devatero horami, za devatero lesy, žila jedna slečna, která se jmenovala Alena Dvořáková, ale mezi skauty ji nazývali Tin. Chtěla založit svůj skautský oddíl a náhodou se setkala s neslyšící Lucií Půlpánovou–Sedláčkovou (Cvrčka) a Františka Půlpána (Tíška) a společně dostali nápad založit skautský oddíl pro neslyšící děti.

Pustili se do toho s chutí. Nejdříve pozvali asi 10 neslyšících dětí na skautskou výpravu se slyšícími a protože se zdálo, že se to dětem docela líbí, zahájili na podzim roku 2000 pravidelnou oddílovou činnost.

A jak to bylo dál?

Napřed jsme se scházeli v klubovně v Hloubětíně, která patřila 35. oddílu Práčata. Je to malý, romanticky zařízený domeček u velkého hřiště, takže tam bylo hodně prostoru na nejrůznější hry a průzkumy:-!. O víkendech jsme jezdili na výpravy–na jeden i více dnů. Postupně jsme navštívili snad všechny chaty členů oddílu, seznámili se s babičkami a dědečky, a využili jsme také možnosti jet do skautských kluboven v jiných místech.

A jak to vypadá teď?

Z těch malých roztomilých dětiček, které začínaly v tomto oddíle, vyrostli dospělí roveři a rangers, kteří nechtěli nechat zaniknout jediný skautský oddíl pro  neslyšící děti v ČR.

Rozhodli se, že zkusí udělat nábor nových dětí, budoucích vlčat a světlušek. Že se to povedlo, byla velká zásluha Marie Pangrácové (Ježi), dalších roverů a rangers (Smíška, Oříška, Želvy, Lukáše, Kačera, Křečka aj.) a vedoucích (Tíška, Tin, Mumry, aj.) a zatím takhle fungujeme.

O Středce od Potkanů

17. – 19. května 2019

Středisková výprava se konala v Novém Městě nad Metují.

Skautky jely do Hradce Králové

22. – 24. března 2019

Jely jsme my skautky do Hradce Králové s vedoucím Oříškem. V pátek večer jsme dorazili do skautské klubovny,

Dny dobrých skutků

1. – 3. března 2019

V březnu jsme se rozhodli naši výpravu vzít více do svých rukou a přispět svou účastí něčemu dobrému. Udělat dobré skutky.

Vypravili jsme se na Vyhlídku Máj

25. – 27. ledna 2019

V pátek večer jsme vlastně nic moc nedělali. Sraz jsme měli v naší klubovně, ale do té dorazili jen tři lidi a to Pajda, Nela a Oříšek.

Jak jsme se měli na táboře

4. – 14. července 2019

Skautský tábor se konal poblíž Vlachovy Lhoty. Tábor začal puťákem, na jehož začátku potkali profesora, který jim sdělil,