Historie Potkanů

Jak to všechno začalo?

Bylo nebylo, za devatero horami, za devatero lesy, žila jedna slečna, která se jmenovala Alena Dvořáková, ale mezi skauty ji nazývali Tin. Chtěla založit svůj skautský oddíl a náhodou se setkala s neslyšící Lucií Půlpánovou–Sedláčkovou (Cvrčka) a Františka Půlpána (Tíška) a společně dostali nápad založit skautský oddíl pro neslyšící děti.

Pustili se do toho s chutí. Nejdříve pozvali asi 10 neslyšících dětí na skautskou výpravu se slyšícími a protože se zdálo, že se to dětem docela líbí, zahájili na podzim roku 2000 pravidelnou oddílovou činnost.

A jak to bylo dál?

Napřed jsme se scházeli v klubovně v Hloubětíně, která patřila 35. oddílu Práčata. Je to malý, romanticky zařízený domeček u velkého hřiště, takže tam bylo hodně prostoru na nejrůznější hry a průzkumy:-!. O víkendech jsme jezdili na výpravy–na jeden i více dnů. Postupně jsme navštívili snad všechny chaty členů oddílu, seznámili se s babičkami a dědečky, a využili jsme také možnosti jet do skautských kluboven v jiných místech.

A jak to vypadá teď?

Z těch malých roztomilých dětiček, které začínaly v tomto oddíle, vyrostli dospělí roveři a rangers, kteří nechtěli nechat zaniknout jediný skautský oddíl pro  neslyšící děti v ČR.

Rozhodli se, že zkusí udělat nábor nových dětí, budoucích vlčat a světlušek. Že se to povedlo, byla velká zásluha Marie Pangrácové (Ježi), dalších roverů a rangers (Smíška, Oříška, Želvy, Lukáše, Kačera, Křečka aj.) a vedoucích (Tíška, Tin, Mumry, aj.) a zatím takhle fungujeme.

Vodácká výprava na řece Sázavě

8. – 10. 6. 2018

O víkendu 8. – 10. června 2018 se uskutečnila vodácká akce na řece Sázavě.

Středisková výprava – skautské století

25. – 27. 5. 2018

Pátek byl den začátku střediskové výpravy, kdy se vlčata, světlušky a skauti z našeho střediska mohli navzájem poznat.

O ZVAS a sportovním dni od Potkanů

20. – 22. 4. 2018

V pátek jsme se sešli u krásné klubovny v Braníku. Počasí nám přálo a tak jsme si mohli venku zahrát různé hry.

Potkani běžkovali ve Frýdku

16. – 18. 2. 2018

Pátek, poslední den pracovního týdne a začátek víkendu, volal po běžkách na sněhu.

Potkani hledali strašidla a lezli na stěně

12. – 14. 1. 2018

V pátek jsme se setkali s dětmi na hlavním nádraží a přesunuli jsme se do klubovny,