Náborové informace 53. oddílu neslyšících Potkani

Jsi neslyšící holka nebo kluk z Prahy?

Jsme jediný oddíl pro neslyšící v České republice, přednostně přijímáme neslyšící či nedoslýchavé členy, kteří ovládají znakový jazyk. V případě nízkého počtu členů je možné přijmout i slyšící členy, kteří ovládají znakový jazyk. Přijímáme i neslyšící členy mimo Prahu, kteří se mohou účastnit pouze výprav a tábora.

Vůdkyně oddílu: Žiry – Nikola Novotná

Zástupce vůdkyně oddílu: Křeček – Jan Semerád

Kontakt pro slyšící: Křeček – Jan Semerád

Klubovna: Nerudova 33, Praha 1, MAPA

PRAVIDELNÉ AKCE

Družinovka – setkání družin jednou za 14 dní, jednou týdně na hodinu a půl pro vlčata a světlušky, poté na hodinu pro skauty a skautky

Vícedenní výprava – zpravidla od pátku do neděle, s přespáním v klubovnách, stanech, atd.

Tábor – hlavní oddílová akce, koná se po dobu jednoho až dvou týdnů v létě. Spí se v podsadách a tee-pee na louce.

OBČASNÉ AKCE

Voda – jedno i vícedenní sjíždění řeky na kánoích.

Lezení – lezení na umělých stěnách a skálách, máme vlastního instruktora

Soutěže, závody – Svojsíkův závod, Závod Vlčat a Světlušek a další akce organizované střediskem či okresem

Dřevárny – akce pro starší (+11let), bojová celodenní i vícedenní hra (Bitva pěti armád, Mosty přes Jarugu), při které se používají makety zbraní, jako jsou meče, sekery, apod.

NAPIŠTE NÁM NEBO SE PŘIJĎTE PODÍVAT, TĚŠÍME SE.

O Středce od Potkanů

17. – 19. května 2019

Středisková výprava se konala v Novém Městě nad Metují.

Skautky jely do Hradce Králové

22. – 24. března 2019

Jely jsme my skautky do Hradce Králové s vedoucím Oříškem. V pátek večer jsme dorazili do skautské klubovny,

Dny dobrých skutků

1. – 3. března 2019

V březnu jsme se rozhodli naši výpravu vzít více do svých rukou a přispět svou účastí něčemu dobrému. Udělat dobré skutky.

Vypravili jsme se na Vyhlídku Máj

25. – 27. ledna 2019

V pátek večer jsme vlastně nic moc nedělali. Sraz jsme měli v naší klubovně, ale do té dorazili jen tři lidi a to Pajda, Nela a Oříšek.

Jak jsme se měli na táboře

4. – 14. července 2019

Skautský tábor se konal poblíž Vlachovy Lhoty. Tábor začal puťákem, na jehož začátku potkali profesora, který jim sdělil,