166. smečka vlčat Rysové

Jsme skautský chlapecký oddíl, který sdružuje chlapce ve věku od 6 let do dospělosti. Jako i ostatní skautské oddíly patříme do celostátní organizace "Junák – český skaut, z. s.", která je zapojena do skautingu mezinárodních rozměrů.

Naše činnost spočívá nejen ve vyplnění volného času dětí, mládeže a snad i starších, ale také směřujeme k osobnímu rozvoji každého z nás a k rozvoji lidské mysli především pomocí skautských myšlenek a metod.
Činíme tak pomocí našich programů, kterými jsou schůzky, výpravy, výlety a tábory.

Schůzky družin ve školním roce 2018/2019:

Úterý  17:15 – 18:45 (schůzka vlčat)

Úterý  18:15 – 19:45 (schůzka skautů)

Chceš se dozvědět více? Podívej se na naše oddílové stránky.

67. dívčí skautský oddíl Velká medvědice

Náš oddíl funguje nepřetržitě od září roku 1973, což je pěkná řádka let. V dobách zákazu Junáka jsme se schovávaly pod hlavičkou turistických oddílů, ale teď jsme hrdy že se můžeme veřejně hlásit k celosvětové organizaci skautů, která se v českých zemích nazývá Junák – český skaut, z. s..

V oddíle je nás hodně a tak jsme rozděleny na jednotlivé skupinky – tzv. družinky, spolu se scházíme, hrajeme hry, ale i bojujeme o prvenství proti ostatním družinkám :-). Nejmladší holčičky se nazývají světlušky, schází se v družince Rybiček, další družinkou jsou Sovičky, kde se scházejí starší světlušky a mladší skautky, starší děvčata jsou skautky a jsou v družince Ještěrek, nejstarší se schází v družince Rosniček. Naše vedoucí si říkají Rarášci a plánují pro nás samé zajímavé akce. Podívej se, kdo je v družinkách.

Kromě pravidelných týdenních setkání v klubovně jezdíme rády na výlety. V přírodě trávíme jednodenní výlety i celovíkendové výpravy.

O jarních prázdninách jezdíme na hory a v létě táboříme poblíž vesničky Úterý, kde spíme v indiánských stanech zvaných tee-pee a zažíváme neuvěřitelná dobrodružství, ale také chvilky úžasu u slavnostních ohňů a poznáváme, že každá z nás je důležitou součástí družinky a oddílu.

Podívej se do naší fotogalerie a na náš oddílový web.

Schůzky družin ve školním roce 2018/2019:

PO  17:00 – 18:30 (Sovičky, schůzka není každý týden)

ÚT  17:00 – 18:30 (každý týden)

ČT  17:00 – 18:30 (každý týden)

V září 2019 si na prvním setkání po prázdninách domluvíme schůzky.

53. skautský oddíl neslyšících Potkani

Jsme skautský smíšený oddíl, který pracuje s neslyšícími dětmi, ale vítáme i slyšící děti neslyšících rodičů nebo slyšící sourozence.

Fungujeme jako ostatní skautské oddíly, scházíme se v klubovně, hrajeme hry, na výpravách poznáváme přírodu a v letním čase jezdíme na tábor.

Podívej se do naší fotogalerie a na náš oddílový web.

každá druhá středa 16.00 – 18.00 v Nerudově 33 na Praze 1

Naši činnost podporuje:

MČ Praha 1

Magistrát

hl. m. Prahy

Nadace Charty 77

Grantová výzva T-Mobile

Mluvme spolu

170. skautský oddíl Ze-Hnje-She-Kha

Máme klubovnu v samém srdci Prahy nedaleko Pražského hradu. Na schůzkách hrajeme spoustu her, čteme na pokračování, chodíme na hřiště a na Petřín, učíme se skautskou praxi a baví nás i deskové hry. Cílem našich výprav je nejen příroda – máme rádi huculské koníčky, ale i památky a historii.

Podívej se do naší fotogalerie a oddílový web.

Klubovna v Nerudově ulici na Praze 1 mapa

Pondělí 16:00 – 18:00, 5 – 8 let, mladší vlčata a světlušky, Benjamínci

Čtvrtek 16:00 – 18:30, 9 – 13 let, smíšený oddíl (vlčata a světlušky, skauti a skautky)

vedoucí viz kontakty

Zaměření na lesní moudrost, huculské koně a experimentální archeologii.

Naši činnost podporuje MČ P-1

Pozvánka na Středku 2018

Středisková výprava: víkend 25. – 27. května 2018

Blíží se střediskový SPORTOVNÍ DEN 2018

Sportovní den se bude konat opět na louce v Braníku – termín: neděle 22. dubna 2018, MAPA

u loděnice skautů z Modřan, po celý den, cca od 10 do 16 – 17 hodin.

Naše oddíly hledaly strašidla

Oddíly našeho střediska se tradičně začátkem ledna 2018 účastnily šifrovacího a orientačního závodu Prahou plnou strašidel.

Středka 2017 - Na Dědku

Středisková výprava v Rožmitále pod Třemšínem v hájovně Na Dědku

V dubnu se uskutečnil sportovní den

V dubnu se uskutečnil dlouho očekávaný Sportovní den. Počasí se nám naštěstí umoudřilo, takže většinou svítilo sluníčko s občasnými poryvy větru. Přijeli lidé ze všech oddílů a po nástupu jsme si řekli, co nás čeká.

Rysové slavili Vánoce

Oddílový vánoční víkend Rysů Poslední víkend před Štědrým dnem nás čekala tradiční akce – vánoční výprava spojená s nadílkou u stromečku a...

Přidej se k nám!

166. smečka vlčat Rysové přijme do svých řad několik nových chlapců ve věku 6-12let.

Co se děje na táboře Rysů?

Čtěte dále a dozvíte se více.

Na výlet s rodiči? No jasně!

Putovali jsme za panem Ondřejem z Dubé a Zlenic.

Pochopil jsem jakou cenu má přátelství

říká Michal Lukeš, bývalý člen Rysů a generální ředitel Národního muzea